Thursday , July 29 2021

Karaciğer sağlığını korumak için neler yapılmalıdır? İşte püf noktaları …Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Binnur Şimşek karaciğer sağlığını korumak için yapılması gereken püf noktaları anlattı.

• Hepatit B ve C moves to this day, edilmez ise karaciğer yetersizliğine yol açabilecek virüslere karşı korunmalıyız. Özellikle hepatit B ve hepatit A gibi aşı ile korunması mümkün olan hastalıklara karşı aşılar yaptırmalıdır. Ayrıca bu virüslerin bulaşmasını önlemek amacıyla kişisel hijyen kurallarına çok dikkat edilmelidir. Hepatit B ve C virüslerinin bulaşmasına yol açabilecek korunmasız cinsel temastan kaçınılmalıdır. Steril olmayan malzeme kullanılarak yapılan tıbbi girişimler (diş tedavileri, anjiyografi, jinekolojik muayeneler vb.) Dövme-tatoo, manikur-pedikür gibi uygulamalarda tek kullanımlık malzeme kullanılmasına özen gösterilmelidir.

• Provide more control over diyabet hastalığı; You have to make sure that you do not have the right answer. You have to make sure that you have the basics of the database, and then click on the button to clear the contents of the message. Yıllar sonrasında da yağlı hepatit siroza dönüşebilir. Sağlıklı beslenme, yeterli fiziksel aktivit ve kilo kontrolü ile karaciğer yağlanması önlenebilir. In the meantime, it is possible to carry out carbon dioxide emissions in a wide variety of applications, and to make sure that the products are artificial, they are suitable for the use of indirilmeliders.

• Düzenli egzersiz yapın: Kas gücünün korunması ve arttırılması, eklem ve kasneğinin kazanılması, denge i koordinasyonun güçlendirilmesi için mutlaka düzenli egzersiz yapılmalıdır. Bireysel sağlığı koruyan en önemli aktivitelerden biri egzersiz yapmaktır. Egzersiz sırasında salgılanan endorphin hormone, stresin azalmasını ve kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar. There are no fewer than three to four years old, and there are 30 dakika egzersiz yapın.

• Alkol kullanımı sınırlanmalıdır; eşlik one karaciğer hastalığı olan bireyler hiç alkol almamalıdır. Alkol hem yağlı karaciğer hastalığına, hem alkolik hepatit ve siroza yol açabilmektedir.

• Doctor önerisi olmadan "gelişigüzel" ilaç kullanılmamalıdır: Pek çok ilaç veya bitkisel ürünün karaciğer için zararlı etkileri olabilmektedir. Hangi ilaç veya ürünün karaciğer hasarına sebep olabileceğini önceden mutlak biçimde tahmin etmek her zaman mümkün olmamaktadır. Özellikle bazı group antibiyotik i ağrı kesici ilaçlar, aktarlarda satılan bitkisel ürünler ve mantar zehirlenmesi; If you have a problem with the person who has already done so, then you will have to make a list of acacia, and then you will have a chance to do so.


Source link